Ak hľadáte spôsob, ako si trvalo udržíte hladinu glukózy na zdravej úrovni a ako sa orientovať v nástrahách, ktoré pri nákupe potravín na nás všetkých číhajú, potom ste na správnom mieste.

To, čo sa už o chvíľu dozviete, vám môže kompletne zmeniť pohľad na doterajšie stravovacie návyky a rutinu pri kúpe správnych potravín

Už to nie je len o zdravom stravovaní.

Svet sa mení rýchlo a minimálne rovnako rýchlo sa rozširuje aj výber potravín, ktoré v hypermarketoch môžete nakupovať.

Pravda však je taká, že pri každom nákupe pravdepodobne nevedomky prichádzate o tretinu peňazí, ktoré by ste mohli buď ušetriť alebo si za ne nakúpiť ďalšie zdravé potraviny, ktoré by vám pomohli zlepšiť vašu glykémiu.

Ušetriť desiatky eur na nákupe a zároveň sa zdravo stravovať? Nonsens, ktorý sa práve stáva realitou

Či už ste diabetik, ktorý zápasí denno-denne s vysokou glykémiou alebo len skrátka máte záujem zlepšiť svoje stravovacie návyky, asi sa zhodneme na tom, že všetci pozeráme aj na cenu potravín.

Niekedy až do takej miery, že sa vzdáte kvality potravín na úkor ceny. To má v dlhodobom horizonte za následok, že síce ušetríte peniaze, ale doplatíte na to vašim zdravím.

...a ako už býva zvykom, tieto nekvalitné potraviny často vedú k ochoreniam, ako je práve cukrovka.

Na druhej strane, nie všetko lacné je aj nekvalitné a možno sa vám náhodne podarí ušetriť a zároveň aj vybrať potravinu, ktorá bude pre vaše zdravie prospešná.

Problém je práve to slovo "NÁHODNE", pretože existuje vysoká šanca, že momentálne neviete dve najdôležitejšie veci:

1. Podľa čoho vyberať zdravé potraviny

2. Ako na zdravých potravinách ušetriť

Rozhodnutia, ktoré pri nákupe potravín robíte sú často tie, ktoré zhoršujú priebeh cukrovky

Keď sa nad tým zamyslíte, o vašom zdraví sa nezačne rozhodovať až v kuchyni, ale už pri samotnom nákupe potravín.

Práve preto je nesmierne dôležité vedieť nakupovať nie len zdravé a kvalitné potraviny, ale tiež, aby ste ich nakúpili výhodne.

Pravda je však taká, že často ľuďom robia problémy obidve tieto veci a v najhoršom prípade sa môžete dostať do stavu, kedy kupujete predražené a navyše aj nekvalitné potraviny.

Aby ste už od dnes mohli začať uplatňovať niektoré z princípov inteligentného nakupovania potravín, pripravili sme si pre vás zopár tipov, ktoré vám v tom pomôžu.

6 tipov pre šetrné nakupovanie potravín

1. Vybavte si klubové karty

Môže to znieť ako nepodstatná vec, ale niektoré potraviny sú naozaj lacnejšie pokiaľ máte napríklad Tesco alebo Billa klubovú kartu. Týmto spôsobom dokážete pri väčších nákupoch ušetriť aj niekoľko eur a to len preto, že “pípnete” kartou o senzor.

2. Nikdy nechodte na nákup hladný

Pokiaľ nakupujete na prázdny žalúdok, tak je pravdepodobnejšie, že nakúpite potraviny, ktoré by ste za normálnych okolností nekúpili, a ktoré vlastne nejak ani nepotrebujete.

Preto je užitočné sa pred nákupom vždy najesť.

3. Vyberajte si značky clever a značky obchodu v ktorom nakupujete

Toto je jeden z najlepších tipov, ako ušetriť pri nákupe nemalé peniaze. Obchody ako Billa, Tesco, Kaufland a ďalšie majú vlastné značky, ktoré sú v porovnaní aj o 30% lacnejšie než značky ostatných výrobcov. Nie je to preto, že by boli nekvalitné, ale tým, že ich vyrábajú, tak si nemusia do ceny prirátať rôzne náklady ako napríklad cenu za marketing a často majú z nich aj menšiu maržu.

4. Ešte pred nákupom si napíšte, aké potraviny potrebujete

Zo štatistík vyplýva, že čím je človek v obchode dlhšie, tým má väčšiu tendenciu minúť viac peňazí. Tým, že si na papier napíšete čo vám chýba a čo potrebujete kúpiť, ušetríte čas a vďaka tomu pravdepodobne aj peniaze.

5. Zvážte možnosť nákupu vo viacerých obchodoch

Ak máte na výber nakupovať z viacerých obchodov, tak sa často oplatí investovať jednorazovo viac času a porovnať si ceny potravín v rôznych obchodoch. Často sa stáva, že dve rovnaké potraviny majú v dvoch obchodoch rozdielne ceny. Mäso je napríklad lacnejšie v obchode A a zase v obchode B je mäso drahšie, ale dá sa tam kúpiť lacnejšia zelenina.

Pokiaľ si teda spravíte prehľad o cenách potravín v jednotlivých obchodoch, je dosť pravdepodobné, že dokážete aj dosť ušetriť.

6. Skúste nakúpiť potraviny z veľkoskladu

V niektorých mestách sú špecializované sklady napríklad na ovocie, zeleninu, ale aj ďalšie potraviny, o ktorých si ľudia myslia, že z týchto skladov môžu nakupovať len obchody vo veľkých množstvách. Niekedy to však neplatí a môžete natrafiť na sklad, v ktorom si môžete za veľkoobchodné ceny nakúpiť potraviny aj v štandardnom množstve a tým ušetríte peniaze za príplatok v maloobchode.

Toto sú len niektoré zo spôsobov, ktoré vám pomôžu nakúpiť potraviny omnoho úspornejšie.

Pri nákupe potravín však na vás číhajú mnohé ďalšie nástrahy, ktoré vás stoja nie len peniaze navyše, ale zhoršujú aj vaše zdravie a pokiaľ máte cukrovku a vysokú glykémiu, tak by ste sa týmto nástrahám mali rozhodne vyvarovať.

...a z toho dôvodu vám s potešením predstavujeme...

2. vydanie knihy Dia receptov pre zdravú glykémiu

2. vydanie rozširuje knihu Dia receptov o doposiaľ neprebádané témy, ktoré vám pomôžu nie len lepšie zvládať vašu glykémiu a cukrovku, ale navyše vám ušetria aj nemalé množstvo času a peňazí.

Cenné informácie vyskúšané v praxi teraz v jednej knihe, ktorá vám doslova otvorí oči.

Pokiaľ ste sa doteraz nachádzali na hranici medzi kvalitným výberom potravín a otázkou, či si ich môžete dovoliť, potom 2. vydanie knihy Dia receptov je vaša vstupenka k zdravším a lacnejším potravinám, ktorá vás dostane von z tejto večnej dilemy.

Teraz môžete mať oboje bez zbytočného váhania a tým získať veľkú výhodu pri zlepšení vašej glykémie a zdravia všeobecne.

Bez zbytočných balastov získate praktický návod, ktorý vás prevedie procesom nákupu kvalitných a zdravých potravín za omnoho lepšie ceny, ktoré boli doteraz možno prekážkou na ceste za zdravou glykémiou.

Cesta od nákupu až po prípravu zdravých a chutných receptov, aj tak by sme mohli definovať 2. vydanie knihy Dia receptov.

Vďaka týmto cenným informáciám budete mať konečne jasno v tom, ako zvládnuť celý proces výhodného nakupovania potravín a ako tieto potraviny premeníte na recepty, za ktoré sa vám vaša glykémia určite poďakuje.

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Dia receptov na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Dia receptov vo formáte PDF:

Kniha Dia receptov – sprievodca šetrného nákupu kvalitných potravín je rozdelená do 5 sekcií

Sekcia 1. Naučte sa vyberať potraviny pre diabetikov

Na to, aby bola vaša glykémia v poriadku, je potrebné začať pekne od začiatku a to správnym výberom potravín. V tejto sekcii sa dozviete všetky dôležité vlastnosti potravín, ktoré by ste pri ich kúpe nemali prehliadnuť.

Teraz nemáme na mysli len nutričnú hodnotu potravín, ktorú nájdete na etikete, ale napríklad ich pôvod, vzhľad, kvalita obalu a ďalšie na prvý pohľad detaily, ktoré sú na určenie kvality potravín nesmierne dôležité.

Väčšina z týchto vlastností sú tak nenápadné, že si ich pri bežnom nákupe buď nevšimnete alebo im nebudete venovať pozornosť.
Určujú však nutričnú kvalitu potraviny a sú nevyhnutné pre účely zdravého stravovania.

Iba vtedy, keď im začnete venovať pozornosť sa budete môcť pri kúpe potravín správne rozhodovať a vybrať si tak správne potraviny, vďaka ktorým budete môcť naplno využiť ich potenciál na zlepšenie vašej glykémie a celkového zdravia.

Ďalej sa na názornom príklade dozviete, ako ušetríte cez 32% pri nákupe potravín v bežnom hypermarkete. Iba pre názornosť, pri bežnom 50 Eurovom nákupe to predstavuje cez 16 Eur, ktoré môžete použiť na nákup ďalších zdravých a kvalitných potravín.

Naučíte sa taktiež rozlišovať kvalitu základných makronutrientov, čo vám pomôže pri výbere potravín, ktoré nie sú ochudobnené o dôležité nutričné zložky.

Získate taktiež prehľad o dôležitých látkach, ktoré významne vplývajú na:

zlepšenie inzulínovej citlivosti
zlepšenie beta buniek pankreasu
optimalizáciu produkcie inzulínu
zdravie kardio vaskulárneho systému
zdravie tráviaceho systému
zmenšenie zápalových procesov v organizme

To je však iba malá ukážka toho, čo sa v tejto sekcii dozviete.

Sekcia 2. Detoxikácia organizmu

Nedostatočná očista organizmu od toxínov má často za následok príznaky ako:
trvalá únava
podráždenosť
bolesti brucha, nafukovanie
celkové stuhnutie svalov
bolesti kĺbov, kolien, palcov na nohách
kožné problémy
lámanie nechtov, vrúbkovanie nechtov
zhoršené videnie
obličkové kamene a mnoho ďalších

Ak pociťujete niektoré z týchto príznakov je dosť možné, že je váš organizmus doslova zahltený toxínmi a vaše orgány, zodpovedné za očistu organizmu vám len naznačujú, že by ste im mali venovať viac pozornosti.

V druhej sekcií preto objavíte 10 jednoduchých trikov na zníženie množstva toxínov v organizme, ktoré môžete ihneď začleniť do každodenného života.

...a nie len to.

Ukážeme vám 4 konkrétne postupy, ktorými podporíte zdravie troch dôležitých orgánov a to pečene, obličiek a čriev.

Práve tieto tri orgány sú pri detoxikácii organizmu kľúčové a zanedbávanie ich zdravia môže spustiť reťazovú reakciu zdravotných komplikácií, z ktorých občas už nie je cesty späť.

Sekcia 3. Veľkosť porcií

Akonáhle v tretej kapitole zistíte pravdu o vplyve veľkosti porcií na glykémiu, vôbec by sme sa nečudovali, že zostanete zhrozený.

Toto závratné zistenie bude mať za následok, že si pravdepodobne už dvakrát rozmyslíte nielen aké jedlo dávate na tanier, ale aj aké množstvo.

S veľkosťou porcie súvisia aj ďalšie faktory, ktoré majú pozitívny alebo negatívny vplyv na vašu glykémiu.

Preto sa ďalej v tejto kapitole dozviete:

Koľko jedál denne by ste mali prijať
Aký je optimálny pomer medzi hlavnými makronutrientami
Ako na základe vášho pohlavia a telesných faktorov zistíte vašu dennú kalorickú potrebu podľa metódy určenej práve diabetikom

V súvislosti s počtom porcií sa taktiež dozviete jedno logické zdôvodnenie určenia dennej frekvencie stravovania, ktoré môžete ihneď aplikovať do praxe.

Sekcia 4. Recepty pre diabetikov

Diabetické recepty, ktoré objavíte v predposlednej kapitole boli zostavené na základe poctivého výberu potravín pre účely zlepšenia glykémie a súčasne tak, aby boli chutné a finančne nenáročné.

Každý recept obsahuje:

Fotku výsledného receptu vo vysokom rozlíšení
približný čas potrebný na prípravu receptu
podrobný zoznam ingrediencií
zrozumiteľný postup prípravy
niekoľko podnetov k recepte vo forme tipov alebo ďalších užitočných informácií
detailný výpis nutričných hodnôt

Recepty pre diabetikov sú ďalej prehľadne rozdelené do 5 základných chodov:

Raňajky

Desiata

Obed

Olovrant

Večera

Kniha plná zdravých receptov rozmanitej chuti obsahuje

Recepty z ovocia

Recepty zo zeleniny

Recepty zo strukovín

Recepty z mäsa

Dezerty

Polievky

Šaláty

Špeciality

Recepty, ktoré potešia nielen vaše zdravie, ale očaria vás aj svojou chuťou a arómou

Mysleli sme ta každý detail a preto recepty neobsahujú žiadnu ingredienciu, ktorá by bola v rozpore s pravidlami zdravého stravovania.

Či už sa jedná o bielu múku alebo potraviny s vysokým glykemickým indexom, na všetko sme mysleli už pred zostavením týchto úžasných receptov, ktoré tieto a ďalšie nezdravé ingrediencie neobsahujú a preto sa svojou chuťou a výživnou hodnotou zídu nielen diabetikom, ale aj ľuďom, ktorí by radi vnikli do sveta zdravého stravovania.

Sekcia 5. 21-dňový stravovací plán

V piatej sekcii knihy sa na názornom 21 dňovom stravovacom pláne presvedčíte, aké jednoduché je zostaviť si stravovací harmonogram, ktorý vám pomôže udržať vašu glykémiu v norme.

V tejto kapitole už budete dokonale ovládať pravidlá zdravého stravovania, takže si budete môcť stravovací plán upraviť na základe svojich preferencií a fantázie.

Prehľadný stravovací plán, ktorý môžete hravo nasledovať je taktiež doplnený o kalorický výpis na každý deň, vďaka ktorému si zachováte o kalorickom príjme prehľad aj pri prípadnej zámene jednotlivých potravín.

Tento diabetický stravovací plán nacenený na 95 Eur teraz získate ako súčasť pokračovania knihy Dia receptov, ktoré obe sú svojou komplexnosťou v oblasti zdravej výživy s dôrazom na optimalizovanie hladiny glykémie jediné na Slovenskom trhu.

Od prvého vydania knihy Dia receptov už uplynuli takmer 3 roky a z toho 14 mesiacov trvalo, kým sa nám podarilo napísať jej pokračovanie, ktoré by svojou kvalitou spĺňalo minimálne rovnakú úroveň.

Hoci sa za tento čas zdvihli náklady na papier a dopravu, zostali sme sa držať našich zásad a nepremietnuť tieto prekážky do výslednej ceny.

Cena u nás nerastie, práve naopak…

V skutočnosti je možné povedať, že vám kniha ešte zarobí nemalú sumu a to vďaka metódam šetrného nakupovania potravín, ktoré vám môžu ušetriť viac než 30% z ceny nákupu.

…a o tom sa presvedčili aj niektorí ľudia, ktorí tieto pravidlá vyskúšali.

Naša kniha, vaše skúsenosti

Ďakujeme všetkým za úprimnú spätnú väzbu

Overený zákazník

To, že som natrafila na Vašu stránku, bol ako dar z nebies. Snažili sme sa naštudovať všetky informácie z Vašej knihy a hlavne podľa nich postupovať. Nie vždy sa nám to darilo, ale podstatne sme zmenili spôsob stravovania a sčasti aj životný štýl. Výsledok sa dostavil. Manžel prestal brať lieky, cíti sa dobre a upravili sa mu všetky parametre. Keby som niekde čítala to, čo som práve napísala, neverila by som tomu. Ale je to tak a za to Vám zo srdca ďakujem. Dali ste nám nádej vo veľmi ťažkom období a ukázali ste nám cestu. Spravili ste pre nás viac, ako si viete predstaviť. Ďakujem Vám z celého srdca a želám Vám všetko dobré.

Viera P.

Overený zákazník

Ďakujem za skvelé informácie... pred 16 dňami mi zistili cukrovku v začiatočnom štádiu v hodnote 7,6. Diabetologička mi dala urobiť glyk. test s výsledkom 7,5. Držím tu Vami odporúčanú diétu, ale viem, že píšete žiadne ovocie, no ja aj napriek tomu neviem odolať teraz jahôdkam a čerešniam, ale teraz posledné dni mám cukor 5,6 a dnes dokonca ráno nalačno 5,3. Čo je skvelé...Ešte mi doktorka nedala žiadne lieky, že mám skúsiť diétu a prísť o mesiac na kontrolu. Za pár dní podľa vašich pravidiel mi cukor klesol o 2,3 čo je skvelé.... Ďakujem...dnes som už aj cvičila podla videa, doteraz som mala len rýchlu chôdzu a stac. bicykel...funguje to!!!!

Emília O.

Overený zákazník

Rada by som sa opýtala, ako často si mám merať glykémiu. Zatiaľ si ju meriam len ráno, tak neviem či to stačí, inak ďakujem za knihu a za skvelé informácie, fakt je to v tej strave. Ešte dám vedieť, ale zatiaľ tie hodnoty idú pekne dole a aj krvný tlak už nie je taký vysoký. Ak by som sa mohla ešte spýtať, dcéra po pôrode nevie schudnúť a bojím sa, že dostane cukrovku, takže aj ona by v podstate tú diétu mohla skúsiť že?

Martina L.

Overený zákazník

V prvom rade ďakujem aj ja vám, že ste mi dali touto formou o pokračovaní vedieť, keďže mám vaše prvé vydanie a ľúbilo sa mi. Ak vám to nevadí, vyjadrím sa len stručne. V dvojke sa mi páčia tie rady na to šetrné nakupovanie, skúsil som to reálne a naozaj sa mi podarilo ušetriť týmto spôsobom. Kniha už síce nemá toľko info o individuálnych potravinách, ale to sa vám tam už asi nezmestilo. Recepty sú tiež fajn, ja síce nevarím, ale žena si ich veľmi chváli.

Vlado B.

Overený zákazník

Knihu som si kúpila hlavne kvôli samotným receptom, s ktorými som spokojná. Sú tu aj mnohé ďalšie rady a to sa mi tiež páči. Tiež ocenujem, že sa ide “rovno k veci” a rýchlosť dodania. Ak by som mala hodnotiť ako v škole, tak 1-. Tá mínuska asi len za to, že ste mohli dať trochu väčšie písmo.

Mária G.

Overený zákazník

Knihu som prečítal najprv celú, aby som ju mohol objektívne zhodnotiť. Nemám jej v podstate moc čo vytknúť. Sú tam všetky info, čo ste sľúbili na stránke. Za mňa super.

Milan S.

Overený zákazník

Po uplynutí mnohých dní som sa odhodlal k radikálnemu liečeniu podľa Vašej knihy. Moje počiatočné dáta: hmotnosť 130,4 kg, 130 jednotiek inzulínu denne + metformíny. Tablety na srdce/tlak ,pulz/ Glykémia 12 až 15. Dnes končím 19-ty deň. Hmotnosť 120,7 kg. Už 10 deň bez inzulínu a metformínu, žiadne tabl. na srdce. Glykémia ráno do 10 a cez deň 8-9. Dúfam, že to pojde postupne dole.

Peter M.

Overený zákazník

Vaša diéta, ktorú ste odporučil je síce náročná, ale zaberá spoľahlivo, preto som sa rozhodol poslať poďakovanie spolu s pár fotkami po týždni holistickej diéty a cvičenia podľa návodu. Rozkolísaná hladina glykémie sa po 4 dňoch ustálila a potom išla stále dole. Dnes je krásnych 6,6 Moll, začínal som na 15 Moll. Váha letí taktiež dole. Najprv som mal 135kg a pri zahájení holistickej diéty som vážil 125 Kg, dnes po týždni som na 119 Kg. Asi naozaj tuk spôsobil moju zvýšenú glykémiu. Pozdravujem a prajem mnoho spokojných zákazníkov.

Vlado T.

Dia kniha, ktorá nie je pre každého

Áno, čítate správne…

Všetky naše knihy sú podstivé a netvária sa “múdro” len vďaka nadpisu ako niektoré knihy pre “diabetikov”, v ktorých nájdete recepty na bravčovú krkovičku…

Preto nám napísanie knihy zabralo aj omnoho viac času, pretože chceme poskytovať kvalitu a všetky súvislosti si pracne preverujeme.

Pokiaľ teda očakávate recepty a informácie ľahko dostupné na internete, potom kniha nie je pre vás.

Ak ale dávate prednosť vášmu zdraviu a chcete, aby mali informácie aj nejaký hlbší význam, potom by vám druhé pokračovanie knihy Dia receptov nemalo chýbať.

Už roky držíme slovo aj s našou predĺženou 30 dňovou garanciou vrátenia plnej sumy

V priebehu 30 dní sami zistíte, že zlepšiť glykémiu a ešte pri tom ušetriť nie je taký nonsens, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hoci sme knihu napísali tak, aby sme s ňou boli spokojní, vy môžete mať iný názor, ktorý plne rešpektujeme.

Môžete si preto knihu prečítať a do 30 dní ju bez udania dôvodu vrátiť späť na adresu, čím sa vám vráti aj vami investovaná suma do tejto výnimočnej knihy. Hoci týmto spôsobom podstupujeme prípadné riziko, chceme s vami zdieľať tieto nápomocné informácie bez toho, aby ste čokoľvek riskovali.

2. vydanie knihy dia receptov pre zdravú glykémiu

Praktický sprievodca zdravého a výhodného nakupovanie potravín

Zlepšenie glykémie nikdy nebolo len o samotných receptoch a preto vám vždy poskytujeme kompletné informácie, ktoré vám kúsok po kúsku odhalia pravidlá zdravého stravovania, ktoré môžete ihneď aplikovať do praxe.

Dnes však po prvýkrát získate aj ďalšiu veľkú výhodu a to vo forme pravidiel zdravého a šetrného nakupovania potravín, ktoré rozširujú obe vydania Dia receptov o doposiaľ nevídané možnosti.

Druhé vydanie knihy Dia receptov v hodnote 20 eur vám s radosťou pošleme na vašu adresu. Pokiaľ však nechcete čakať 2 dni na dodanie a radi by ste sa začali s receptami a všetkými benefitmi oboznamovať ihneď,  môžete si ju zakúpiť aj vo formáte PDF a to za zlomok ceny iba 12 eur!

Pokiaľ uprednostňujete zaslať knihu Dia receptov na adresu:

Pokiaľ uprednostňujete e-knihu Dia receptov vo formáte PDF:

© 2018 diasamaritan.com