4 účinné Bylinky na Pankreas

Pankreas je náchylný na rôzne zdravotné problémy a práve preto by ste mali poznať niektoré z účinných byliniek na pankreas ktoré nájdete nižšie...

4 účinné Bylinky na Pankreas – obsah článku

Vedeli ste o tom že...

Existuje niekoľko byliniek na pankreas, ktoré dokážu pomôcť pri jeho liečbe a zlepšiť jeho funkciu. Na rozdiel od liekov ktoré môžu mať vedľajšie účinky, bylinky tieto nežiadúce účinky nemajú a sú preto skvelým pomocníkom pri zdravotných problémoch pankreasu.

Pankreas je vitálny orgán a hormonálna žľaza, ktorá sa nachádza v hornej časti brucha. Vykonáva rôzne funkcie vrátane tvorby tráviacich šťiav, regulácie hladiny cukru v krvi a produkcie chemických látok, ktoré pomáhajú neutralizovať kyseliny v žalúdku.

Avšak, rovnako ako akýkoľvek iný orgán aj pankreas je náchylný na rôzne zdravotné problémy, ktoré môžu ovplyvniť jeho fungovanie, ako napríklad pankreatická insuficiencia, rakovina pankreasu a pankreatitída.

Práve preto by ste mali poznať niektoré z účinných byliniek na pankreas ktoré nájdete nižšie.

 

Pestrec Mariánsky

Pestrec Mariánsky je bylinka, ktorú už dlhé roky lekári používajú ako prírodný doplnok pri liečbe poškodenej pečene, žalúdka a pankreasu. Táto bylinka obsahuje flavonoid silymarín, ktorý z nej robí skvelý liek na problémy s pečeňou a pankreasom.

Semená tejto rastliny obsahujú rôzne živiny potrebné pre správnu funkciu organizmu ako je vápnik, meď, železo, zinok a horčík. Pestrec Mariánsky je tiež bohatý na vitamín E, ktorý pomáha vyživovať a regenerovať bunky pankreasu, ktoré sa zvyknú poškodiť v dôsledku pankreatitídy.

Pokiaľ ste teda hľadali účinný domáci liek na symptómy pankreatitídy, nemali by ste Pestrec Mariánsky ignorovať.

Pestrec Mariánsky si môžete pripraviť nasledovne:

  1. Vložte do úst 1 lyžicku drveného Pestreca
  2. Dôkladne požujte a zapite 200ml vody

Z Pestreca si môžete pripraviť aj čaj, takže pri príprave čaju použite tento postup:

  1. Pridajte jednu čajovú lyžičku Pestreca do hrnčeka
  2. Nalejte do hrnčaka 250ml vlažnej vody
  3. Nechajte vylúhovať 15min.

Pre najlepšie výsledky užívajte 4 lyžičky Pestreca denne.

 

 

Kurkuma

Táto žlto sfarbená bylinka na varenie existuje už niekoľko miliónov rokov a pridáva sa do potravín kôli žltému sfarbeniu. Kurkuma sa používa aj ako rituál pri hinduistických sobášoch, kde sa aplikuje na telá ženícha a nevesty kvôli zamedzeniu akejkoľvek nervozity.

Kurkuma sa používa aj v lekárskej oblasti vďaka jej protizápalovým, antioxidačným, antiseptickým a imunitným vlastnostiam.

Ukázalo sa tiež, že kurkuma  je skvelá bylinka na zníženie cukru v krvi a na podporu liečby pri pankreatitíde. Obsahuje kurkumín (prchavý prírodný olej) ktorý má podobné účinky ako lieky proti zápalom, takže pomáha pri liečbe symptómov pankreatitídy.

Štúdie tiež ukazujú, že kurkuma môže zabrániť pri prechode pankreatitídy do akútneho alebo chronického štádia.

 

Púpava

Ľudia sú často podráždení, keď vidia, že táto burina rastie na trávnikoch a záhradách. Ale mali by ste pred vykoreňovaním púpavy radšej dvakrát premýšľať, pretože obsahuje niekoľko dôležitých látok, ktoré sú veľmi prospešné pre naše zdravie.

Púpavový koreň obsahuje rôzne zložky vrátane draslíka, sodíka, horčíka, železa, sacharidov a vlákniny. Obsahuje tiež vitamín A, C, K, B6 a D, ktoré zohrávajú kľúčové úlohy v našom tele.

Korene púpavy obsahujú liečivé vlastnosti, ktoré z nich robia účinný bylinný liek na rôzne ochorenia a zdravotné komplikácie ako sú cukrovka, vysoký krvný tlak a pankreatitída. Pomáhajú detoxikovať pečeň, zvyšovať produkciu žlče a urýchľujú hojenie pankreasu.

Čo by ste mali urobiť je pripraviť si šálku čaju z púpavy a piť ho dvakrát denne po dobu niekoľkých dní. Uvidíte, že váš pankreas sa vám odvďačí.

 

Aloe vera

Aloe vera je rastlina, ktorú pozná takmer každý práve vďaka jej liečivým vlastnostiam. Je možné, že ju dokonca sami pestujete na záhrade, aj keď väčšinou ju nájdeme skôr v obchodoch vo forme napríklad gélu na tvár.

Aloe vera obsahuje viac ako sedemdesiatpäť aktívnych zložiek vrátane kyseliny listovej, vápnika, medi, mangánu, horčíka, sodíka, draslíka, aminokyselín a vitamínov A, C a B12.

V spojitosti s týmito látkami má táto zázračná rastlina protizápalové, antibakteriálne, antivírusové, fungicídne a hojivé vlastnosti, a pomáha taktiež pri upokojení organizmu a posilňuje imunitnitu.

Aloe vera je preto skvelý prírodný liek na rôzne zdravotné ťažkosti ako je práve cukrovka, ale tiež problémy ako je napríklad zápcha a pomáha taktiež pri pečeňových ťažkostiach. Je tiež známe, že omladzuje pleť a používa sa dokonca proti kožným infekciám ako napríklad psoriáza, rôzne ekzémy alebo akné.

Pokiaľ ide o pankreas, aloe vera je jedným z najlepších bylinných prípravkov na pankreatitídu. Má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierňovať bolesť a iné príznaky pankreatitídy.

Aj keď tieto a mnohé ďalšie bylinky vám môžu pomôcť pri zdravotných problémoch pankreasu, tak sa pred použitím akéhokoľvek bylinky z dôvdu maximálnej bezpečnosti vždy poraďte so svojím lekárom a to hlavne v prípade, že užívate ďalšie lieky, ktoré by mohli vyvolať v spojitosti s inými látkami nežiadané reakcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2018 diasamaritan.com