Top 6 faktov a mýtov o strave pri cukrovke 2. typu

Existuje veľa mýtov o strave pri cukrovke 2. typu. Je výborné vedieť ako sa stravovať pokiaľ máte cukrovku, ale taktiež je dobré poznať niekoľko častých...

Nenechajte si následujúce tvrdenia prerásť cez hlavu.

Existuje veľa mýtov o strave pri cukrovke 2. typu. Je výborné vedieť ako sa stravovať pokiaľ máte cukrovku, ale taktiež je dobré poznať niekoľko častých tvrdení, ktoré nemajú s pravdou nič spoločné a iba vás zavádzajú.

Medzi najznámejšie mýty o cukrovke patria:

Pokiaľ beriete lieky proti cukrovke tak ste zachránený, môžete jesť čo chcete

Lieky proti cukrovke nie sú určené na kompenzáciu jedla a dokonca je už dokázané, že lieky vám môžu viac uškodiť ako pomôcť.

Strava pri cukrovke nemôže byť založená na nezdravých jedlách obsahujúcich trans mastné kyseliny a veľké množstvo jednoduchých cukrov a preto si musíte strážiť to čo jete a to platí aj v prípade ak užívate lieky.

Príliš Veľké Množstvo Cukru je Hlavnou Príčinou Cukrovky

Toto tvrdenie je zároveň pravda aj nepravda. Samotný cukor nespôsobuje cukrovku avšak príliš veľké množstvo prijatých cukrov vedie z dlhodobého hľadiska k obezite a práve tá je hlavnou príčinou cukrovky 2. typu.

Vznik cukrovky podporuje tiež fakt že nevykonávate žiadne cvičenie. Ak sa spojí zlá strava so žiadnym pohybom, tak vznik cukrovky mellitus je veľmi pravdepodobný.

Už Nikdy Nebudete Môcť Jesť Nezdravé Potraviny

Potraviny ako hamburgre a vysmážané jedlá sú naozaj nezdravé pre každého človeka bez rozdielu na to či má cukrovku alebo nie.

Treba si však uvedomiť, že zmeny v našom tele, či už pozitívne alebo negatívne sa nedejú zo dňa na deň, alebo zjedením jedného nezdravého či zdravého jedla.

Je naozaj nevyhnutné aby ste sa týmto potravinám vyhýbali, avšak neznamená to, že pokiaľ si raz za čas dáte niečo nezdravé, tak to bude mať negatívny vplyv na vaše telo.

Rozhodujúca je vždy pravideľnosť konzumovania týchto potravín a taktiež množstvo.

Čím Menej Sacharidov Budete Jesť, Tým Budete Zdravší

Príliš veľké množstvo sacharidov škodí telu tak ako aj jeho veľký nedostatok a preto by mal byť príjem makronutrientov v strave vždy vyvážený.

Telo potrebuje sacharidy kôli energii a taktiež na správnu funkciu imunitného systému preto by ste sa im nemali úplne vyhýbať.

Musíte sa Úplne Vyhýbať Alkoholu

Alkohol sa netrávi rovnakým spôsobom ako sacharidy a zvyčajne je to práve cukor ktorý spôsobuje nadmerné výkyvy inzulínu. Platí však, že alkohol je veľmi kalorický a aj z tohto dôvodu by ste to s jeho konzumáciou nemali preháňať.

TIP:

Chcete sa dozvedieť o pití alkoholu pri cukrovke viac? Potom Vám nesmú újsť tieto dôležité informácie o alkohole a cukrovke.

Môžete Jesť Toľko Ovocia Koľko len Chcete

Ovocie je vo všeobecnosti veľmi zdravé avšak väčšinou obsahuje veľké množstvo jednoduchých cukrov takže by ste to s ich konzumáciou nemali preháňať. Pozerajte pri výbere ovocia taktiež aký druh sacharidov v závislosti na glykemickom indexe obsahujú.

Vyberajte si ovocie hlavne také, ktoré obsahuje sacharidy s nízkym glykemickým indexom ako sú napr. Jahody, grepfruity, broskyne apod.

Poznáte nejaké ďalšie mýty o cukrovke? Neváhajte napísať komentár pod článok.

TIP:

Pokiaľ Vás dlhodobo trápi vysoká hladina glukózy v krvi a nechcete nechať vaše zdravie v rukách osudu, prečítajte si o účinnej metóde na jej zníženie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2018 diasamaritan.com